درباره ی آ:

«هربرت رید» مورخ و منتقد ادبی- هنری در کتاب «فلسفه هنر معاصر» می نویسد: «معتقدم که  هنر در میان عوامل و ابزارهای تکامل انسان، بی نهایت مهم است. معتقدم که قدرت درک هنری، وسیله­ ای بوده است که انسان به کمک آن در وهله­ ی نخست صاحب شعور می­ شود و سپس آن را می­ پالاید.»

« گالری آ» در دوم مهرماه 1395با ایمان به این منظر متولد شد. ایمان به جادوی تاثیرگذار و متحول کننده­ ی هنر. ایمان به نقش بی­ بدیل هنر در ایجاد شعور و آگاهی و بی شک تحول حیات جامعه. «گالری آ» امیدوار است که بتواند به حد توان، سهم و نقشی در، آمیختن دوباره­ی زندگی ایرانیان با هنر ایفا نماید. جایی در میان فاصله­ های جامعه و هنرمند بایستد و اندک اندک فاصله­ ها را هر چقدر که می­ تواند کم کند. «گالری آ» امیدوار است که بتواند تماشای هنر و تلاش برای به دست آوردن قدرت درک هنری را به خواستی وسیع تر بدل کند. به همین منظور فعالیتی چند وجهی را در دستور کار خود قرار داده است.

«آ» ؛

 با دو گالری مستقل و مجزا، فضای قابل­ توجهی برای ارائه­ ی حرف ه­ای و مناسب آثار هنری در مدیوم­ های گوناگون در اختیار دارد.

با یک ایوان به مساحت شصت متر مربع فضای متفاوتی برای اجرای پرفورمنس و ورک شاپ­ های مختلف، فراهم کرده­ است.

با یک سالن سینما از ظرفیت­ های تاثیرگذار فیلم و روایت­ های داستانی و مستند در ایجاد هر چه بیشتر قدرت درک هنری و شناخت هنرمندان نامی ایران و جهان بهره می­ برد.

با یک کافه­ ی دنج، محل بسیار مناسبی برای رونمایی از فعالیت­های فرهنگی­ و­ هنری، سخنرانی­ ها و گردهمایی­ های فرهنگی و هنری ایجاد کرده­ است.

 

«گالری آ» با بهره­ گیری از نظرات هنرمندان و اساتید هنر، همواره در تلاش است تا برای دستیابی به هدف غایی خود، راه­ های تازه ای بیاید. «گالری آ» به خوبی می­ داند این آرزو که در سر دارد بی حمایت و همکاری هنرمندان و دیگر فعالان عرصه­ ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم به دست نخواهد آمد. بدین­ سبب از همکاری­ ها و هم­فکری همه­ ی آنها که اهل آگاهی و دانش­ اند با آغوش باز استقبال می­ کند.

 

دریافت فایل لوگوی رنگی (EPS)
دریافت فایل لوگوی سیاه و سفید (EPS)
دریافت پلن سالن A1
دریافت پلن سالن A2
دریافت پلن سینما
تهران. خیابان کریم خان زند. خیابان عضدی(آبان جنوبی). کوچه اردشیر ارشد. شماره7
88926061
info@a-gallery.ir